Filialna Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie
Strona główna Galeria Kontakt S.P. w Nowym Żmigrodzie
RAZEM NA ŚWIĘTA 2021

„Razem na Święta” 2021 

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęca się uczniów do niesienia pomocy innym. Działania realizowane  są w naszej placówce  każdego roku w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Obdarowujemy samotnych mieszkańców stroikami lub świątecznymi kartkami wraz z serdecznymi życzeniami.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-12-22 o godzinie 09:10:37
WIGILIA 2021

W świątecznej atmosferze 17 grudnia 2021r odbyło się spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów oraz stoły zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z księdzem i nauczycielami spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Cudownie zaśpiewane kolędy, pastorałki i taniec aniołków zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a później zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami przygotowanymi przez szkolną kuchnię oraz śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-12-21 o godzinie 20:59:01
ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM 2021- 2022

Ogólnopolski projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” opracowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, realizowany jest w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym przez klasę 2 i 3. Powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia, w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Cele projektu jest:

  • wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych,
  • uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości,
  • podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej,
  • kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Cały projekt podzielony jest na dwa sezony – jesienno - zimowy i wiosenny.

Etap jesienno-zimowy poświęcony jest zasadom zdrowego żywienia oraz ograniczeniu cukru w diecie uczniów.

Zrealizowano 6 zadań:

  • Lekcję: co należy jeść, aby być zdrowym?
  • Konkurs: plakat „Dbam o zdrowie”
  • Lekcję: w białej krainie – ostrożnie z cukrem i solą
  • Konkurs: najlepszy rysunek zdrowych słodyczy
  • Forum zdrowia dla rodziców: jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?

Promocję: Dzielimy się wiedzą

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-12-19 o godzinie 16:52:29
Świąteczne piernikowe szaleństwo

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W każdym domu, przedszkolu i szkole trwają intensywne przygotowania. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów i tradycji świątecznych. W naszej szkole rozpoczęliśmy pachnące przygotowania do Świąt. Uczniowie własnoręcznie przygotowali ciasto na pierniczki, wałkowali, wycinali i następnie z pomocą nauczyciela upiekli ciasteczka.  Nasi uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli dekorowały pierniki świąteczne. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe, które pomogły w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy dzieci skończyły dekorowanie, przyszedł w końcu czas na pyszną ucztę. Było smakowicie. 

Poprzez wspólne działanie, samodzielne doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania. 

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-12-10 o godzinie 19:43:44
Mikołaj 2021

 „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy

 

 

Jak co roku w grudniu odwiedza nasze dzieci Święty Mikołaj. Mikołaj złożył wizytę wszystkim dzieciom z naszej szkoły w ich domach. Już od rana dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Padający biały puch we wczesnych godzinach rannych dodał uroku wizycie Św. Mikołaj.

Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-12-05 o godzinie 12:51:35
1 2 ... 61 62