Filialna Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie
Strona główna Galeria Kontakt S.P. w Nowym Żmigrodzie
ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci radosnym przeżyciem.Już sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji. 11 grudnia uczniowie naszej szkoły uczyli się jak przygotować wyśmienite pierniki świąteczne. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając chustki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które wkładały do piekarnika. Tu pod czujnym okiem naszych pań pierniki nabierały koloru piekąc się . Dzieci wspaniale bawiły się podczas dekorowania pierników. To były bardzo ciekawe i "smaczne" zajęcia, a wspaniały aromat korzennych ciasteczek wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2019-12-15 o godzinie 15:15:56
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W JAŚLE

W poniedziałek 9 grudnia przy okazji pobytu w Jasielskim Domu Kultury odwiedziliśmy Bibliote Publiczną. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z miejscem jakim jest biblioteka i jej działalnością. Dla większości z nich była to pierwsza taka wizyta. Dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się o znaczeniu wyrazu „biblioteka” oraz jak należy się w niej zachować. Ponadto uczniowie zapoznali się z księgozbiorem jaki można znaleźć w jasielskiej placówce, jak wypożycza się książki i jak należy o nie dbać. Dzieciom przedstawiono także regulamin jaki obowiązuje w bibliotece i co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Dzieci oglądały wybrane przez bibliotekarza książki, wymieniały się nimi, samodzielnie czytały fragmenty. Kilkoro z nich nie mogło się rozstać z niektórymi publikacjami, obiecali, że przyjadą z rodzicami, żeby się zapisać i korzystać z księgozbioru. 

 

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2019-12-09 o godzinie 19:25:26
LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA-LOTOS MISTRZOWIE W PASACH

9 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej lekcji. Była to LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA zorganizowana przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Grupę LOTOS, a odbyła się w Jasielskim Domu Kultury. Dzieci poprzez śpiew, taniec i zabawę mogły zdobyć oraz poszerzyć już posiadaną wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ważnym zagadnieniem jakie poruszono podczas tego wydarzenia, było także bezpieczeństwo podczas podróżowania z rodziną samochodem, a zwłaszcza kwestia pasów bezpieczeństwa oraz fotelików samochodowych. Jak dobrze wiemy na bezpieczeństwie najlepiej zna się policja, dlatego też przedstawicieli Policji nie mogło zabraknąć. Pani policjantka Barbara przestawiła najmłodszym podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, a zasady bezpiecznego podróżowania w samochodzie zaprezentował ekspert programu Lotos Mistrzowie w Pasach. Zdobytą wiedzę wybrani szczęśliwcy mogli zaprezentować w licznych konkursach, gdzie nagrodami były wspaniałe plecaki oraz kaski rowerowe. I naszej szkole dopisało szczęście, ponieważ z prezentami wróciła do domu Natalka, Klaudia oraz Kornelka. Pozostali otrzymali pamiątkowe książeczki, baloniki oraz smycze. Nie brakło też okazji do zabawy, bowiem całość spotkania uświetnił koncert w wykonaniu wesołych i roztańczonych prowadzących: Pana Światełko, Truskawki i Jagódki śpiewających o światłach, znakach drogowych jak i o zdrowym odżywianiu. Było zabawnie, ale jednocześnie sporo się nauczyliśmy i wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas podróżowania autem, oraz prawidłowego przestrzegania zasad ruchu drogowego. 

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2019-12-09 o godzinie 17:21:43 - Czytaj dalej
ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia- jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.”


W tym szczególnym dniu doczekały się go również dzieci w naszej szkole. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że były one grzeczne i zasłużyły na prezenty. Były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i zjadały  obiadki. Przybycie dostojnego gościa uświetnił program artystyczny przedstawiony przez  naszych uczniów. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze.  Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia naszych uczniów tj. rodzicom.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Świętego Mikołaja i mamy nadzieję że za rok znów odwiedzi naszych uczniów.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2019-12-07 o godzinie 12:00:08
1 2 ... 60 61