Filialna Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie
Strona główna Galeria Kontakt S.P. w Nowym Żmigrodzie
WINNICA TADDEUS

Dzieci są ciekawe świata, interesują się pracą zawodową członków swojej rodziny, co uwidocznione jest w ich spontanicznych zabawach oraz opowieściach. Dzielą się one informacjami z innymi dziećmi. 

 Od najmłodszych lat, w ramach treści związanych z doradztwem zawodowym, dzieci poznają różne zawody, wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu maluszki wiedzą, że każda praca jest ważna, potrzebna, że każdy zawód należy szanować.

W czwartek 16 września uczniowie naszej szkoły odwiedzili winnicę w Nienaszowie.

 

Mili Gospodarze przygotowali pogadankę na temat uprawy winorośli oraz prezentację artykułów, gdzie w produkcji wykorzystywany jest winogron. Dzieci miały okazję poznać zasady działania niektórych urządzeń mechanicznych w winnicy. Na zakończenie spotkania, dzieci mogły spróbować soku oraz owoców winogrona, a także popcornu i przepysznych ciasteczek.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przekazanie dzieciom ciekawych i ważnych informacji na temat reprezentowanych zawodów oraz ich wartości w życiu społecznym. Dzięki Wam, Kochani, nasze maluchy, dowiedziały się jak potrzebna i użyteczna jest Wasza praca. Są przekonane, że każdy zawód pełni istotną rolę w społeczeństwie, że jest nam potrzebny. Składając podziękowania za otwartą postawę i serdeczne nastawienie do naszych dzieci życzymy zdrowia i samorealizacji, zadowolenia z wykonywanej pracy oraz spełnienia marzeń!

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-09-16 o godzinie 20:31:10
ŚWIĘTO ZIEMNIAKA 2021

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. Z tej okazji skorzystali uczniowie z naszej szkoły. W słoneczny wrześniowy dzień zorganizowano Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło duże ognisko, zapachniały pieczone w popiele ziemniaki. Zajęcia zorganizowane na świeżym powietrzu były doskonałą okazją do aktywnego, zdrowego spędzenia czasu, integracji i dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Nie bez znaczenia pozostał fakt, że większość dzieci po raz pierwszy jadła ziemniaki pieczone w popiele, które smakowały, jak „potrawy z najlepszej kuchni”. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Robiły stemple. Najwięcej emocji wzbudziła „żonglerka ziemniakami” a także bieg z ziemniakiem na łyżce. Humory dopisywały, a relaks na świeżym powietrzu był doskonałą odskocznią od szkolnej codzienności.

Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.
Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-09-14 o godzinie 21:13:21
NARODOWE CZYTANIE 2021

Narodowe Czytanie - polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie.

Narodowe Czytanie zapoczątkowane zostało przez Parę Prezydencką w 2012 roku.

Akcja została zainicjowana lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.                                       Przeczytano:

2013 -  dzieła Aleksandra Fredry

2014  -„Trylogii” Henryka Sienkiewicza

2015 - „Lalka” Bolesław Prus

 2016 - „Quo vadis?”Henryk Sienkiewicz

2017 - „Wesele” Stanisław Wyspiański

2018 - ,,Przedwiośnie" Stefan Żeromski

2019 -  Nowele polskie

2020  - ,,Balladyna” Juliusz Słowacki

W tym roku 4 września miała miejsce dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Wybranym utworem był dramat Gabrieli Zapolskiej pt.: „Moralność pani Dulskiej”.      

                 W naszej szkole ze względu na wiek dzieci, uczniowie klasy II i III czytali utwór Barbary Gawryluk ,,Mali bohaterowie”.

Mali bohaterowie udowadniają, że najważniejsza jest wrażliwość, odwaga, wiedza i chęć niesienia pomocy. Trzeba też znać numery alarmowe i umieć z nich skorzystać. Przemek, Ada, Sandra, Marta, duży Damian, Karolinka, Kuba, mały Damian, Iza i Nikola wiedzieli jak się zachować, kiedy potrzebna była pomoc. Uratowali życie ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie. Historie tu opowiedziane zdarzyły się naprawdę w różnych małych i dużych polskich miejscowościach. Bohaterowie żyją bardzo blisko Was.

Za książkę Mali bohaterowie Barbara Gawryluk otrzymała nagrodę 112 Award od Międzynarodowej organizacji EENA

Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci oraz uwrażliwiania na piękno języka polskiego oraz doskonałą promocją dzieł polskiej literatury.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-09-07 o godzinie 20:03:21
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

       Dnia 25 czerwca 2021 roku oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Z jednej strony rok niełatwy, z drugiej zaś rok pełen sukcesów naszej szkoły, o których dziś mieliśmy okazję sobie przypomnieć. Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, wyróżnień i świadectw oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących naszą placówkę uczniów klas trzecich. Niejednemu uczniowi i nauczycielowi zakręciła się w oku łza na wspomnienie tych wspólnie przeżytych lat, które tak szybko minęły. Pożegnanie jest najtrudniejszym momentem w życiu człowieka. Trudno jest się rozstać z osobami, które okazały nam wiele ciepła, zrozumienia, inspirowały nas i fascynowały. Trzeba jednak pamiętać, że koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego, intrygującego. „Ale to już było i nie wróci więcej” i taką właśnie puentą pożegnaliśmy Hanię, Natalkę i Juliana.

Życzymy wszystkim, by tegoroczne wakacje były słoneczne, ciepłe i bezpieczne. Wypoczywajcie więc i gromadźcie siły na kolejny rok szkolny.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-06-26 o godzinie 20:53:07
Zdrowo jem więcej wiem

W ogólnopolskim projekcie "Zdrowo jem więcej wiem" w edycji wiosennej 2020/2021 nasza placówka ukształtowała sie na pozycji:

10. Małe Czerwone Jabłuszka Stary Żmigród 425,34
Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-06-21 o godzinie 20:05:37
1 2 ... 58 59