Filialna Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie
Strona główna Galeria Kontakt S.P. w Nowym Żmigrodzie
Dzień Babci i Dziadka 2023

             Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Filialnej Szkole w Starym Żmigrodzie przedszkolaki i uczniowie zaprosili DZIADKÓW na uroczystość z okazji ich święta (jest to tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych).

             Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
             Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 12.01.2023r. i była połączona ze świętowaniem ukończenia wymiany pokrycia dachowego. Razem z Seniorami, którzy z troską spoglądają na szkołę i miło wspominają tu spędzone lata mali uczniowie złożyli podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

   W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. „Jasełka” oraz wzruszające wiersze, piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

         W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.Frekwencja jak co roku dopisała.

Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz drewniane deski kuchenne ręcznie malowane.

Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości na poczęstunek przygotowany przez swoich rodziców.

          Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2023-01-15 o godzinie 15:07:11
Przedłużenie i wymiana pokrycia dachowego

        Jesienią ubiegłego roku został przedłużony dach oraz wymieniono blachę.

 Ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej...

W 2020 roku Pan Wójt Grzegorz Bara zasugerował, że jeśli mieszkańcy pozyskają drewno potrzebne do remontu dachu, to gmina zabezpieczy pozostałe potrzebne środki finansowe.

Za zgodą ks. Proboszcza Józefa Ozgi i Rady Parafialnej z lasu parafialnego zostało ściętych kilka pięknych okazów jodły.

Potem przetarto na deski, oczyszczono i ułożono do wysuszenia w obrębie szkoły.

Kolejną czynnością była impregnacja desek. Wszystkie te prace zaczynając od wycinki do impregnacji wykonali rodzice uczniów uczęszczających w danym roku do szkoły, a także inni mieszkańcy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy pracach związanych z remontem dachu.

Wszystkie etapy pracy można obejrzeć w fotorelacji.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2023-01-14 o godzinie 18:48:04
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Wicedyrektor Szkoły zawiadamia, że rozpoczyna się rekrutacja:

 - w dniach od 11.01.do dnia 25.01.2023r.  do oddziału przedszkolnego w Filialnej Szkole Podstawowej w Starym Żmigrodzie prosi się o zapis dzieci z roczników 2017-2020, które nie są i nie były objęte wychowaniem przedszkolnym

- w dniach od 09.01. do 23.01.2023r. do klasy pierwszej Filialnej Szkoły Podstawowej w Starym Żmigrodzie prosi się o zapis dzieci z rocznika 2016

Zapisu można dokonać w szkole lub pobrać właściwe pliki ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie i wypełnione dostarczyć do szkoły.

Serdecznie zapraszamy

Bernadeta Olejko - wicedyrektor szkoły

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2023-01-07 o godzinie 14:40:22
WESOŁYCH ŚWIĄT

 

Niech ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas.

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask,

Niech w te Święta

Udzieli się radość pastuszków,

Którym oznajmiono, że narodził się Mesjasz.

Niech serce wyśpiewa Nowonarodzonemu

Najpiękniejsze kolędy, a miłość i pokój

Pozwolą pełniej przeżywać ten święty czas.

Niech Boża Dziecina błogosławi

W każdym dniu Nowego 2023 Roku

 

Radosnych świąt życzą

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

Filialnej Szkoły Podstawowej w Starym Żmigrodzie

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2022-12-24 o godzinie 09:10:10
SPOTKANIE PRZY WIGILIJNYM STOLE

Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w naszej szkole. W przedświątecznym tygodniu dzieci przy choince i wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne ozdoby i prace. Staraliśmy się dużo rozmawiać o świętach i związanych z nimi tradycjami. Nie zapomnieliśmy również o osobach samotnych i jak co roku udaliśmy się do nich z pięknymi kartkami i stroikami świątecznymi. 22 grudnia odbyła się szkolna wigilia.  Kinga odczytała fragment Pisma Świętego, wspólnie odmówiliśmy modlitwę i symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Następnie zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad, pierniczki oraz pyszna babka cytrynowa i kompot. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2022-12-22 o godzinie 17:20:34
1 2 ... 71 72