Filialna Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie
Strona główna Galeria Kontakt S.P. w Nowym Żmigrodzie
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,

już są wakacje, lekcje skończone.

Więc do widzenia kochana szkoło,

cicho tu będzie teraz wokoło."

Dzisiejszy dzień był porą pożegnań uczniów przed wakacyjnym wypoczynkiem i jednocześnie ostatnim pożegnaniem trzecioklasistów -absolwentów  szkoły.  W tym dniu wiele wydarzeń  dla uczniów klasy trzeciej  działo się po raz ostatni, mając swoisty wyjątkowy  i sentymentalny  wymiar. Kończący się etap edukacyjny  był  momentem  podsumowań i refleksji nad okresem  spędzonym w naszej placówce. Stał się też czasem wzruszeń i podziękowań. Uczniom za  pracę, wkład w sukcesy naszej szkoły w konkursach, rodzicom za wsparcie  w  realizacji zadań  dydaktyczno – wychowawczych  oraz  nauczycielom za  poświęcenie i  wyjątkowe zaangażowanie    w  codziennej pracy zawodowej.  Dzieci zaprezentowały pożegnalny spektakl  artystyczny, wręczone zostały świadectwa i dyplomy  oraz przyznane wyróżnienia i nagrody. W tle  tych wydarzeń  mieszał się smutek  z rozstania, żal   z minionego czasu  i szeroka gama wspomnień wspólnie spędzanych  w  szkole chwil. Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji  i zgromadzenia  energii na realizację wyzwań nowego roku szkolnego 2022/23.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2022-06-24 o godzinie 21:46:23
WYCIECZKA DO NOWEGO ŻMIGRODU-DZIEŃ PATRONA

W poniedziałek 20 czerwca odbyła się wycieczka do Nowego Żmigrodu. Poznaliśmy pracę kuchni "od kuchni", zajrzeliśmy do wszystkich pomieszczeń i przekonaliśmy się, że praca pań, które dbają o nasze żołądki jest bardzo ciężka dlatego też obiad został zjedzony ze smakiem i bez grymaszenia. Następnym etapem naszej podróży był udział w obchodach Dnia Patrona, uczestniczyliśmy w Mszy Św. oraz w uroczystej akademii. Na zakończenie schłodziliśmy się pysznymi lodami. 

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2022-06-24 o godzinie 20:51:36
Bezpieczeństwo podczas wakacji - spotkanie z policjantami

21 czerwca mieliśmy niecodziennych gości. Odwiedzili nas policjanci z jasielskiego Wydziału Ruchu Drogowego (jeden z nich, to tato naszego kolegi Leona). Opowiadali nam o bezpieczeństwie nie tylko na wakacjach. Dużą niespodzianką dla dzieci był fakt, że mundurowi przyjechali do nich motocyklami.

Zarówno sama obecność policjantów jak i ich pojazdy wywołały u dzieci niemały entuzjazm. Każdy chętny miał możliwość przymierzyć policyjną czapkę, usiąść za kierownicą policyjnego jednośladu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz.

Wizyta mundurowych miała jeszcze jeden bardzo ważny cel. Funkcjonariusze mieli za zadanie przypomnieć dzieciom podstawowe przepisy ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania policjanci przekazali dzieciom odblaskowe prezenty.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2022-06-21 o godzinie 17:18:27
Dzień Pustej Klasy

10 czerwca 2022 roku - przyłączyliśmy się do obchodów DNIA PUSTEJ KLASY.

Święto zostało zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, a celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu i sprawienie, aby klasy w tym dniu były puste! Wszystko po to, aby promować edukację terenową, która jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji dzieci.

Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Jest to wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne przeżywanie letniego dnia na łonie natury. Podobnie było w naszej szkole. Pogoda dopisała!

Dzieci z klasy 2 i 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się ze swoimi paniami na łąkę. A tam działo się dużo: mierzyliśmy obwody drzew, liczyliśmy,  tworzyliśmy obrazy z darów natury, lepiliśmy w glinie i…oddychaliśmy świeżym powietrzem. Już czekamy na kolejne takie święto!

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2022-06-10 o godzinie 11:46:37
Dzień otwartych strażnic 2022

Dzisiaj mieliśmy przyjemność zwiedzić remizę strażacką OSP w Starym Żmigrodzie.

Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozu strażackiego, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły remizę strażacką. Oprócz poznania tajników pracy strażaka dzieci zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

 Dużym przeżyciem okazała się przejażdżka samochodem pożarniczym, która przyniosła wiele radości. Na zakończenie każdy uczeń i przedszkolak otrzymał od strażaków słodki upominek.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2022-06-09 o godzinie 20:54:25
1 2 ... 66 67