Filialna Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie
Strona główna Galeria Kontakt S.P. w Nowym Żmigrodzie
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

JPGJPGJPG

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-02-03 o godzinie 20:14:30
W KARNAWALE SAME BALE

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! 
Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. 
Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.
Bawmy się wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło”.

         W karnawale same bale, więc i my bawimy się doskonale. 26 stycznia odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Nie zabrakło również zdjęć oraz prezentów dla dzieci. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów. 
Kolejny bal karnawałowy już za rok – do zobaczenia!

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-01-26 o godzinie 23:03:13
BABCIU I DZIADKU KOCHAMY WAS

  Sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła nam bezpośredni kontakt z Kochanymi Babciami i  Dziadkami. Mimo wszystko pamiętamy o nich i za pośrednictwem mediów społecznościowych i naszych rodziców  przesyłamy gorące życzenia.

Wnuczęta

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2021-01-21 o godzinie 15:39:08
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Drodzy Rodzice i Uczniowie z okazji nadchodzących świąt ślemy życzenia:

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek od codziennych zmagań, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był lepszy niż ten.

Nauczyciele

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2020-12-18 o godzinie 17:35:15
Świąteczna szkolna atmosfera

Jakże inaczej wyglądały przygotowania do przerwy świątecznej w naszej szkole – ubrana choinka, migocące światełka; ale jakoś cicho. Na korytarzu nie ma biegających dzieci, gdzieś cicho słychać brzmienie kolęd z magnetofonu. W klasach nauczyciele pochyleni nad komputerem, a po przeciwnej stronie nasi uczniowie – niby razem a oddzielnie.

    Łącząc się z uczniami na platformie Teams razem z przedszkolakami wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem” – przekazaliśmy sobie świąteczne życzenia: „Oby spotkać się w realu i być razem.”

Napiane przez Dorota Marchewka, dnia 2020-12-18 o godzinie 17:33:07
1 2 ... 56 57